[vc_row][vc_column][vc_column_text]

CV Online -co to jest i kiedy je stosować?

CV online (CV website) to obok cv video pewna nowość w rekrutacji. Jest to nic innego, jak CV w formie własnej strony internetowej, która funkcjonuje pod wybraną przez Ciebie domeną (adresem www), np. imienazwisko.pl. Aby taka strona mogła istnieć pod konkretnym adresem, musi być zlokalizowana na serwerze (hostingu).

cv online w formie strony internetowej

Internetowe CV – Twoja przewaga w rekrutacji

Rekrutacja, tak jak i wiele innych dziedzin życia żyje już w Internecie. Często przed zaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną, rekruterzy “googlują” kandydata w sieci, aby dowiedzieć się o nim więcej. Dlatego Internetowy Życiorys może być świetnym uzupełnieniem standardowej aplikacji i dać Ci przewagę nad innymi kandydatami.

W jaki sposób?

  1. Przede wszystkim takie CV jest o wiele bardziej dostępne, niż standardowy, drukowany życiorys lub cv w pdf. Wystarczy znać nazwę domeny i można łatwo udostępnić innej osobie link do strony do wglądu. W dodatku rekruter może wrócić to Twojego CV w każdej chwili, np. używając smartfona.
  2. CV online daje Ci ogrom możliwości zaprezentowania swoich dokonań. Możesz zamieścić galerię, portfolio, próbkę napisanych tekstów, wykonaną przez Ciebie analizę danych. Możesz zamieścić skan referencji i poleceń od innych firm.Zaprezentujesz więcej, niż w sekcji umiejętności Twojego życiorysu zawodowego czy treści listu motywacyjnego.
  3. Prezentując interaktywne CV, jeszcze pokazujesz, że jesteś ponad przeciętną. Działasz oryginalnie i warto zaprosić Cię na rozmowę o pracę.
  4. Pokazujesz kawałek swojej osobowości i potencjału. CV na stronie internetowej to już nie czarno-biały skrawek papieru. Takie CV to wyraz Ciebie i Twojej indywidualności.Jednym słowem takie CV to już nie karta papieru A4, to budowanie własnej marki na rynku pracy.

Dla kogo CV online

Czy CV w formie strony www sprawdzi się na każde stanowisko? Zdecydowanie nie. W niektórych przypadkach będzie to przerost formy nad treścią, np. cv księgowej, cv kierowcy, pracownika fizycznego i kilku innych.

Kto zatem może sobie pozwolić na CV Online?

Wszyscy kandydaci, od których pracodawcy oczekują takich cech, jak: oryginalność, indywidualizm, kreatywność, nieszablonowość w działaniu, skuteczność.

Życiorys w tej formie idealnie sprawdzi się również na stanowiskach, w których liczy się podążanie za nowymi trendami, jak cv handlowca, sprzedawcy.

Jeśli aplikujesz na stanowisko grafika, projektanta czy inne, gdzie ważne są aspekty wizualne również przemyśl tę opcję.

W końcu ten typ aplikacji nada się też w przypadku zawodów związanych z obsługą i utrzymaniem strony www oraz analityką internetową.

Podsumowanie

Jeśli chcesz zwiększyć swoją skuteczność w zdobywaniu pracy, przemyśl opcję cv online. Nie rób jednak tego na ślepo. Zastanów się jakie korzyści może Ci przynieść taka forma życiorysu. Jeśli widzisz więcej plusów, to może warto spróbować. Jeśli stawką jest lepsze wynagrodzenie i satysfakcjonująca praca, to na pewno warto.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share this post