Generator CV czy CV Word – porównanie

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Generator CV czy CV Word – porównanie

generator cv czy cv word


Na rynku są dostępne gotowe rozwiązania do tworzenia cv. Wszystkie z nich maja zasadniczą zaletę. Oszczędzają Twój cenny czas. Dzięki temu, zamiast nad formą pracujesz nad treścią.

W końcu nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne cv.

Dobrze skonstruowane CV jest w stanie postawić w korzystnym świetle nawet NIE IDEALNEGO kandydata. Natomiast kiepskie CV jest w stanie zminimalizować szanse nawet ODPOWIEDNIEGO kandydata.

Idealny życiorys mówi językiem korzyści i jest dopasowany do oferty pracy. Warto więc skorzystać z gotowego cv.

Z jakich rozwiązań możesz skorzystać w kwestio gotowych CV?

1. Generator CV Online

Jedno z najprostszych dostępnych rozwiązań. Wypełniasz formularz własnymi danymi i generujesz gotowe cv w formacie Word (doc/docx) lub pdf. Z reguły kreatory dają Ci możliwość napisania życiorysu i listu motywacyjnego.

2. Szablon CV Word do pobrania

Przykładowe CV jest stworzone w formacie Word, czyli cv doc (docx). Wybierasz wzór cv, który najbardziej Ci odpowiada i wydaje się być najlepszy pod dane stanowisko i ogłoszenie o pracę. Wybrany szablon pobierasz na swój komputer i tam tworzysz własne cv zastępując przykładowe dane swoimi. Po zakończonej pracy, gotowe cv możesz zapisać jako pdf i w takim formacie wysłać do pracodawcy.

3. Wzory CV do edytowania w programach graficznych

Jeszcze inna opcja. Możesz pobrać gotowy wzór życiorysu i listu motywacyjnego w formacie psd lub ai. Takie szablony możesz edytować w Adobe Photoshop i Adobe Ilustrator. Aby napisać swoją aplikację korzystając takiej alternatywy, warto wykazywać jakieś umiejętności obsługi tych programów. Inaczej może nie być to dla Ciebie super proste.

Najczęściej kandydaci korzystają z generatorów online i szablonów cv w Wordzie.

Porównajmy więc te dwa rozwiązania. Czym się różnią? Jakie mają wady i zalety?

CV wzór Word

PLUSY

 • pobierasz cv szablon raz i otrzymujesz go na własność.
 • edytujesz, kiedy chcesz. Jeśli za jakiś czas zechcesz zmienić miejsce zatrudnienia, masz gotowy wzór cv do pracy na swoim komputerze.
 • Do CV masz dostęp bez logowania, bez rejestracji
 • Edytując CV na własnym PC nie udostępniasz nikomu swoich danych osobowych. Są bezpieczne
 • CV szablon jest całkowicie edytowalny. Możesz zmieniać rozmiary i położenie poszczególnych sekcji, kolorystkę. Możesz wykorzystać 2 strony CV bądź tylko 1 – wedle potrzeb
 • wzór listu motywacyjnego dostajesz gratis (na checklista.pl)

MINUSY

 • Aby wypełnić CV swoimi danymi musisz posiadać MS Word w wersji przynajmniej z 2007 r
 • Potrzebne są minimalne umiejętności obsługi Worda

Kreator CV online

PLUSY

 • jedna z najszybszych metod tworzenia cv i listu motywacyjnego
 • nie musisz znać żadnych programów do pisania cv,  w tym Worda
 • Dokument życiorysu generujesz od razu w formacie pdf – czyli od razu gotowy do wysyłki do pracodawcy

MINUSY

 • w większości generatorów cv,  aby wypełnić formularz swoimi danymi musisz najpierw zarejestrować się lub utworzyć konto
 • wzór cv możesz edytować jedynie po zalogowaniu się. Nie dostajesz go na własność. Jeśli po jakimś czasie dany serwis przestanie funkcjonować, tworzysz swoją aplikację na nowo (nie wszystkie kreatory)
 • szablon wypełniasz swoimi danymi, ale tym samym udostępniasz je podmiotowi trzeciemu – administratorowi strony z generatorem CV. Upewnij się więc, że Twoje dane pozostaną bezpiecznie i nie przedostaną się w niepowołane ręce
 • na podobnej zasadzie działają kreatory listu motywacyjnego, tzw. cover letter wizard

Podsumowanie

Każda metoda ma swoje wady i zalety. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z gotowego szablonu cv Word. Są one proste w obsłudze i pozwalają na napisanie szybkiego cv i listu motywacyjnego. Mają jednak dwie ogromne zalety: bezpieczeństwo danych osobowych i dostęp w każdym momencie bez logowania się.

Pamiętaj, że to tylko porównanie. Wybierz opcję najlepszą dla siebie, stwórz profesjonalne cv i aplikuj skutecznie.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Share this post